

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 7.1 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 270 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 500 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 30 mm |
Stock: 2199
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.06386 | $0.63860 |
| 50 | $0.05172 | $2.58600 |
| 100 | $0.04189 | $4.18900 |
| 500 | $0.03257 | $16.28500 |
| 1000 | $0.03069 | $30.69000 |
| 3000 | $0.02632 | $78.96000 |
| 5000 | $0.02257 | $112.85000 |
| 10000 | $0.02069 | $206.90000 |
